Faaliyetler

Faaliyetler


Ege Plastik Sanayicileri Dayanışma Derneği Faaliyetleri

2019

 02 Ocak 2019; Yürürlüğe giren Plastik Poşetlerin Ücretlendirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar” konu ile ilgili Derneğimiz etkinlik çalışmasında, üç üye firma yetkilisine Ege bölgesini ve derneğimizi temsil etme görevi verildi. 

 10 Ocak 2019; KOSGEB İzmir Kuzey Müdürlüğü Başkanlığının destek programlarına yönelik bilgilendirme eğitimleri üyelerimizin bilgisine sunularak eğitime katılmaları sağlanmıştır.

 15 Ocak 2019; İstanbul’da yapılan “Ücretli Plastik Poşet Uygulaması ve Sektöre Yol Haritası” konulu toplantıda, Ege bölgesini ve derneğimizi temsilen üye firmalarımızdan Sn. Özgür ZEREN, Sn. Sabahattin GENÇ ve Sn. Sabahattin YEŞİLKAYA toplantıya katıldı.

 28 Ocak 2019; Ege Plastik Sanayicileri Dayanışma Derneğinde (Egeplasder) on sekiz yıldır başkanlık görevini yerine getiren Sn. Erol PAKSU, değişim ve dernekte yeni bir sinerji yaratılması düşüncesi ile kendi isteği ile görevinden ayrılma mektubunu üyelerimizle paylaştı. Yönetim kurulu kararı ile alınan Başkanlık görev değişikliği üyelere duyuruldu. 2020 yılında Genel kurul yapılana kadar başkanlık görevine Başkan yardımcısı Sn. Şener GENÇER getirilmiştir.

 15 Şubat 2019; EBSO tarafından düzenlenen İŞKUR DESTEKLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTI sına üyelerimizin katılım sağlanmıştır. Katılamayan üyelerimize toplantı sunumları mail olarak iletildi.

 28 Şubat 2019; EGEPLASDER –Üniversite işbirliğinde, İzmir Ekonomi Üniversitesinde düzenlenen  “Kariyer Günleri” seminer etkinlik programı üyelere duyuruldu.

 14 Mart 2019;  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının, İZKA ve KOSGEB`in katkıları ile  düzenlenen, kümelenme destekleri bilgilendirme toplantısına derneğimizi temsilen Başkan Yrd. Sayın Erol PAKSU katıldı.

 15 Mart 2019; Ege bölgesindeki plastik  sektörünü bir araya getiren üye firmalarımızdan İNTERYAĞ PETROL ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ  ürünleri hakkında son gelişmelerini bildiren toplantıya EGEPLASDER Dernek Başkanı Sayın Şener GENÇER ve Yönetim Kurulu üyelerimiz de katılarak destek verdiler.

08 Nisan 2019; DERBİS sistemindeki Derneğimiz resmi sayfasında üye İletişim bilgileri güncellendi.

 16 Nisan 2019; KOSGEB İzmir Kuzey Müdürlüğü tarafından organize edilen "Kazakistan Yurtdışı İş Gezisi" ile ilgili duyuru üyelerimiz ile paylaşılarak katılımları sağlandı.

 03 Mayıs 2019; EGEPLASDER Derneği ve Konsey-tur iş birliğinde uluslararası fuar tarihleri yeri ve konularını bildiren çalışma üyelerin bilgisine sunuldu.

 07 Mayıs 2019; EBSO Çevre Çalışma Grubu tarafından üyelerimizin işbirliğinde “Atık (Plastik, kağıt, metal, cam vb.) İthalatı, Mevzuatı ve Çevresel Riskleri Hakkında Bilgilendirme Toplantısı” düzenlenmiştir. Konuşmacı olarak üyelerimizden Sn. Erdoğan ÇİÇEKÇİ ve Anıl TÜRKSOY katıldı.

 24 Mayıs 2019; PAGDER-EGEPLASDER iş birliği ile “Chinaplas 2019 Fuar Ziyareti ve İş Gezisi Programı” düzenlendi. Dernek üyeleri ve sektör temsilcilerinden oluşan heyet Guangzhou kentinde fuar ziyaretinde bulunarak yeni iş imkânları sağlandı.

 20 Haziran 2019; Gerçekleşen PLASFED Olağan Genel Kurul toplantısında Federasyonun 2019-2021 dönemi yeni yönetim kurulu seçildi. Ömer Karadeniz oy birliği ile yönetim kurulu başkanı olarak göreve başladı. Başkan yardımcılığına Sn. Şener GENÇER ve Yönetim Kurulu üyeliğine Sn. Kazım SERTDEMİR seçilmiştir.

 25 Haziran 2019; EGEPLASDER Dernek başkanı Şener GENÇER’ in önderliğinde Ege Bölgesi plastik firmalarının bir arada olduğu (Üye ve Üye adayları) ortak whatsapp grubu olarak EGEPLASDER Dayanışma platformu kuruldu. Platformun 206 üyesi vardır.

 25Haziran 2019; Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunlu hale getirilmesinden dolayı EGEPLASDER ve Sinerji MYM ile ortak bir çalışma yaparak firmalara eğitim ve belgelendirme çalışması yapıldı.    

02 Temmuz 2019; Üniversite-Sanayi İşbirliğinde, yönetim kurulu üyeleri tarafından Ege Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Necdet BUDAK’ı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar dilediler.

 04 Temmuz 2019; PLASFED 4. Dönem Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Sn. Şener GENÇER ve Kazım SERTDEMİR, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Sayın Erdal Bahçıvan`ı ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Sayın Şekib Avdagiç`i  ziyaret ederek sektörümüze verdikleri katkıdan dolayı teşekkür ettiler.

16 Temmuz 2019;PLASFED Yönetim Kurulu üyeleri, TİM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. İsmail GÜLLE ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan TURAN`ı ziyaret ettiler. Derneğimizi temsilen Sn. Şener GENÇER ve başkan yardımcısı Sn. Kazım SERTDEMİR katılmıştır.

26 Temmuz 2019; Konsey tur ve Egeplasder derneği iş birliğiyle düzenlediğimiz “K-Fuarı 2019 iş gezisi” program çalışması Ege Bölgesi sanayicilerine mail ve mesaj yolu ile duyuruldu.

 26 Temmuz 2019; EBSO Meslek Komiteleri üyelerine EGEPLASDER dernek üyelik daveti gönderildi.

 27Ağustos2019; Üyeler arasında beşeri münasebetlerin geliştirilmesi, sosyal ve sektörel etkinliklerin geliştirilmesi amacıyla EGEPLASDER Gençlik komisyonu kuruldu.

  16Ağustos 2019; Bornova Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Derneğimizin de ortak olduğu “AVRUPA`DA PLASTIK GERIDONUSUM VE ANALIZ UYGULAMALARI‘’ isimli ERASMUS kapsamındaki proje Türk Ulusal Ajans’ı tarafından hibe almaya hak kazanmıştır.

 17 Eylül 2019; "Ege plastik sektöründe atıkların önlenmesi ve istihdamın geliştirilmesi için Egeplasder kapasitesinin geliştirilmesi" projesi hazırlanarak AB- CSSP fonuna başvuru yapıldı.

 02 Ekim 2019; PAGEV Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı kurumsal iletişim direktörü Sn.Cesur ÇAÇA yı dernek binamızda ağırladık.

 16-23 Ekim 2019; 2019-K Fuarı Düsseldorf/ Almanya’da düzenlendi. Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Şener GENÇER öncülüğünde 15 kişilik grup iş gezisine katılmıştır.

23-26 Ekim 2019;  İzmir Ticaret Odası tarafından düzenlenen uçaklı “Avrasya Ambalaj 2019 – İstanbul 25. Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı” ziyaret organizasyonu üyelere duyurularak katılım sağlandı.

   07 Kasım 2019; PLASFED ve EGEPLASDER işbirliğinde sektör bilgilendirme toplantısında, Egeli sanayiciler bir araya gelerek geniş kapsamlı sektör toplantısı yapıldı. Aynı gün toplantı öncesi PLASFED yönetim kurulu üyeleri Sn. Salih ESEN’i makamında ziyaret ederek öğle yemeğinde bir araya geldiler.

 08 Kasım 2019; PLASFED 4. Dönem Yönetim kurulu toplantısı;  İzmir`de EBSO ev sahipliğinde gerçekleştirildi.  PLASFED Yönetim Kurulu Bşk. Yrd. Sn Şener GENÇER ve Yönetim Kurul üyesi Sn Kazım SERTDEMİR toplantıya katıldı.

03 Aralık 2019; Üniversite–Sanayi iş birliği ile gerçekleştirilen "Kariyer Yolculuğu" seminer programına derneğimizi temsilen Sayın Şener GENÇER, Sn. Erdoğan ÇİÇEKÇİ ve Yönetim Kurulu üyeleri etkinlik kapsamında bir araya geldiler.

 4-7 Aralık 2019; Gerçekleşen “Plast Eurasia İstanbul- 2019 Fuarında” üyelerimiz de hem katılımcı hem ziyaretçi olarak katılarak son teknolojiyi izleme fırsatı buldu.

13 Aralık 2019; Plastik Sanayicileri Federasyonu (PLASFED) Aralık ayı yönetim kurulu toplantısını Ankara Sanayi Odası’nda gerçekleştirdi. EGEPLASDER Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Şener GENÇER ve yönetim kurulu üyeleri, ASO Plastik Sanayi Meslek Komitesi üyeleri ile birlikte sektördeki gelişmeleri değerlendirdi.

 13Aralık 2019; PLASFED 4. Dönem Yönetim Kurulu ATO Başkanı Gürsel Baran’ı makamında ziyaret etti. Plastik sektörünün güncel sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda Ankara’da sektörün gelişimi için izlenebilecek stratejiler ele alındı.

16 Aralık 2019; PLASFED-EGEPLASDER işbirliğinde İzmir Aliağa tesislerinde PETKİM ziyareti gerçekleştirildi.

26 Aralık 2019;Plastpak İzmir 2020- Plastik  ve Ambalaj Teknolojisi Makine ve Malzemeleri Fuarı” Ege Bölgesi`ndeki önemli üreticileri üçüncü kez bir araya getirmek için Derneğimiz EGEPLASDER ile TÜYAP hazırlık çalışmalarına başladı.    

Gerçekleşen PAGEV Olağan Genel Kurul toplantısında Yavuz EROĞLU başkanlığında yeni yönetim kurulu seçildi. İstanbul’da yapılan seçimlere yönetim kurulu başkanı Sn. Şener GENÇER ve yönetim kurulu üyemiz Sn. Lütfü BÜYÜKKASAP katılmıştır.

Ege Plastik Sanayicileri Dayanışma Derneği Faaliyetleri

2018

  30 Ocak 2018;  Mali müşavir Yusuf ÖZER tarafından EGEPLASDER Yönetim kurulu üyelerine SGK  teşviklerinin nasıl alınacağına ilişkin bilgi verildi.

 02 Şubat 2018; PLASTPAK-2018 Fuar hazırlık toplantısı Tüyap –İzmir ofisinde yapıldı. Tanıtım çalışmalarına hız verilmesi ve üye ziyaretlerinin konuşulduğu toplantı Fuar Komisyon Başkanı Sayın Ahmet YALÇINKAYA öncülüğünde düzenlenmiştir.

 28 Şubat 2018 ; "Daha katılımcı ve etkin Egeplasder" projesi hazırlanarak AB STK lar fonuna başvuru yapıldı.                                       

12 Mart 2018;  “II.  PLASTPAK 2018  İzmir Plastik ve Ambalaj Teknolojisi Makine ve Malzemeleri Fuarı” hazırlık çalışmaları için üyelerimize online davetiyeler gönderildi, güncel bilgiler aktarıldı.

 10-14 Nisan 2018; TÜYAP tarafından, EGEPLASDER,  PAGEV ve ASD işbirliği  ile Fuar İzmir’ de “II. PLASTPAK İzmir Plastik ve Ambalaj Teknolojisi Makine ve Malzemeleri Fuarı” gerçekleştirildi, plastik ve ambalaj sektöründeki profesyoneller bir araya geldi.

 19 Nisan 2018; Gerçekleştirilen “PlastPak 2018“ fuarının tüm katılımcı firmalarına kattıkları için   teşekkür mektubu gönderildi.

24-27 Nisan 2018; Kosgeb destekli, PAGDER-EGEPLASDER iş birliği ile “Chinaplas 2018 Fuar Ziyareti      ve İş Gezisi Programı” düzenlendi. Dernek üyeleri ve sektör temsilcilerinden oluşan heyet Shanghai’da fuar ziyaretinde bulunarak yeni iş imkânları sağlandı.

  08 Mayıs 2018; Üyelerimizle iletişimi güçlendirmek üzere Dernek yeni ofis merkezinde toplanarak     

  söyleşi ve tanışma etkinliği düzenlendi. Üyeler bir araya gelerek, sektör sorunları ve faydalı etkinlikler yapılması planlanan söyleşide hedefler belirlendi.


19 Haziran 2018; Plastik Sanayicileri Federasyonu’nun (PLASFED) Olağan Genel Kurul Toplantısı,   İstanbul`da gerçekleştirildi. Yönetim kuruluna iki temsilcimiz Sayın Kazım SERTDEMİR (Başkan Yardımcısı),  Sayın Şener GENÇER (Yönetim Kurulu Üyesi) seçilmiştir.

27 Ağustos 2018;  EGEPLASDER Y. K.  toplantısında görüşüldüğü üzere tahsilat konusunda bölgelere   göre dağıtım yapılarak yönetim kuruluna aidat listesi hazırlandı.

 24 Eylül 2018; İzmir Ticaret Odası “Avrasya Ambalaj 2018 – İstanbul 24.Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı”  uçaklı fuar ziyaret organizasyonu için üyelerimize bilgi verilerek katılım sağlandı.

08 Ekim 2018 ; İzmir Kalkınma Ajansının “İzmir yenilik ekosisteminde kümelerin takibi geliştirilmesine yönelik” çalışmaları kapsamında anket çalışması yapıldı.

  01 Kasım 2018; PLASFED Plastik Sanayicileri Federasyonu tarafından derlenen “plastik sektörü Ocak-Eylül 2018 dış ticaret istatistikleri”  web sitemize ilave edilerek üyelerimizin bilgisine sunuldu.

 15 Kasım 2018; İAOSB Seminerleri kapsamında düzenlenen “Proje Hazırlama ve Mantıksal Çerçeve Yaklaşımıkonulu toplantı üyelerimize duyurularak katılım sağlandı.

 23 Kasım 2018; web sitemizden Derneğimize ulaşarak ürün talebinde bulunan firmalarla ilgili üyelerimizin görüşmeleri sağlandı.

 27 Kasım 2018; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı`nın düzenlediği "Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği: Sorunlar ve Çözüm Önerileri Toplantısı" yapıldı. Derneğimizin de çözüm önerisi sunduğu toplantıya üye firmalarımız da katıldı.

 04 Aralık 2018; PLASFED kurucularından, Bursa Plastik ve Ambalaj Sanayicileri Derneği (BURPAS) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İlker BİLİKTÜ`nün cenaze törenine Yönetim kurulunu temsilen, Sayın Erol PAKSU ve Sayın Şener GENÇER katıldı

 05-08 Aralık 2018; Gerçekleşen “Plast Eurasia İstanbul- 2018 Fuarında” üyelerimiz de hem katılımcı hem ziyaretçi olarak katıldı, sektör bir araya gelerek son teknolojiyi izleme fırsatı buldu.

 06 Aralık 2018; “Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği” üyelere mail gönderilerek konu ile ilgili bilgi verildi.

 26 Aralık 2018; Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksek Okulunda düzenlenen “Mühendislik Plastikleri“ konusundaki konferansa, üyelerimizin ve öğrencilerimizin sektör ile kaynaşmasına katkı sağlamıştır.

Ege Plastik Sanayicileri Dayanışma Derneği Faaliyetleri

2017


03 Ocak 2017; TÜYAP PLASTPAK Fuar çalışma toplantısı; TÜYAP Ege Bölge Müdürü Sn.H. Alp KÖSELİ ve EGEPLASDER Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Erol PAKSU Plast Pak 2017 Fuarı için protokol imzaladı.

 

05 Ocak 2017; Ofis alım konusunda üyelerimize bilgilendirme  yapılarak çalışmalara hız verildi.

 16 Ocak2017 ; Üyelerimizden BEYPAK yeni binası için temel atma töreninde yönetim kurulu üyelerimiz bir araya geldiler.

 25 Şubat 2017;Derneğimiz 8. Olağan Genel Kurul toplantısı 25 Şubat 2017 günü dernek ofisinde yapılmıştır. Divan Başkanlığı’nı EBSO Bşk. Yrd. Erdoğan Çiçekçi’nin ve divan başkan yardımcılığı üyeliğini Gülçin Güloğlu ile M. Ali Sertdemir’in yaptığı genel kurulda, gündeme uygun olarak üyelerimize dernek faaliyetleri hakkında bilgi verilmiş, katılımcılar görüş, öneri ve temennilerde bulunmuşlardır. Derneğin kuruluşundan bu yana başkanlık görevini yürüten Erol Paksu, dernek üyelerinin desteğiyle yeniden başkanlığa seçildi.

 27 Şubat 2017;EGEPLASDER Yönetim kurulu üyeleri, Ege Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu`nu ziyaret ederek birlikte yapılacak projeler hakkında fikir alışverişinde bulundular.

 13 Mart 2017; PLASTPAK-2017 Fuar tanıtım faaliyetleri için toplantılar yapıldı. EBSO VE İTO Meslek komite başkanlarına fuara katılım çağrısı yapıldı.  

   13 Mart 2017; Baskılı Ambalaj ve Matbaa sektörlerine nitelikli teknik eleman yetiştiren, Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksekokulu’nda bulunan, “Baskıda Renk ve Kalite Laboratuvarı” Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meslek Komitesi üyeleri önderliğinde açılışı yapıldı.EGEPLASDER Yönetim kurulu üyelerimizde açılışa eşlik ettiler.

 01 Nisan 2017; EGEPLASDER  Yönetim Kurulu üyeleri tanışma ve kaynaşma yemeği organizasyonda bir araya geldiler.

 05 Nisan 2017;Üyelerimizden Güloğlu Plastik Genel Müdürü Gülçin Güloğlu Ege Üniversitesi Polimer Teknolojileri bölümü ile Plastik Sektorünün geleceği ve geri dönüşüm hakkında seminer gerçeklestirdi.

 08-12 Nisan 2017; Sektördeki en son bilgi ve teknolojiyi bir araya getiren önemli ticari platform olan PLAST PAK Fuarı, TÜYAP - EGEPLASDER, PAGEV ve ASD  işbirliği  ile 2017 yılında ilk kez İzmir’de  gerçekleştirildi.   

  08 Nisan 2017; PLASTPAK Fuarında düzenlenen kokteyl ve toplantılara Yönetim Kurulumuz toplu olarak katıldı.

05 Mayıs 2017; Üyelerimizin destekleri ile satın aldığımız Dernek ofis binasının alım işlemleri ve tadilatı yapılarak taşınması sağlanmıştır.

24 Mayıs 2017;PAGEV Dergisi 141. sayıda EGEPLASDER Dernek başkanı Sn. Erol PAKSU röportajı      yayınlandı.

             27 Eylül 2017; Gaziantep 2.GAPLASDER Fuarı 27 - 30 Eylül 2017 tarihinde Ortadoğu Fuar M  merkezinde gerçekleşti, üyelerimize duyuruldu.

03 Ekim 20017; EGEPLASDER -Mazhar Zorlu EML işbirliği ile "İşsiz geçlerin plastik sektörüne kazandırılması projesi”  hazırlanarak Dernekler Müdürlüğüne sunuldu.

06 Ekim 2017;Menemen Organize Sanayi Bölgesinde üyelerimizden  KASTAS A.Ş fabrika  açılış töreninde yönetim kurulumuz ve üyeler bir araya geldi. 

02 Kasım 2017; TÜYAP - EGEPLASDER, PAGEV ve ASD  işbirliği  ile düzenlenen PLASTPAK 2018 fuar çalışmaları kapsamında ilgililerle farklı zamanlarda toplantılar yapıldı.

12 Kasım 2017; EBSO ve EGEPLASDER iş birliği ile Yönetim Kurulu üyelerimiz Torbalı bölgesindeki üyeler ziyaret ederek derneğin çalışmaları hakkında bilgi verildi.

18 Aralık 2017; Fuar Komisyon Başkanı Sayın Ahmet  Yalçınkaya yönetiminde Chinaplas-2017 fuarı için tur firmalarından programlar alınarak değerlendirildi.

20Aralık 2017; PLASTPAK 2018 Fuar tanıtım faaliyeti olarak üyelerimize bilgilendirme mektubu  postalandı.

Ege Plastik Sanayicileri Dayanışma Derneği Faaliyetleri

2015

*02 Ocak 2015; Plastech-2016 Danışma Kurulu toplantısı İZFAŞ ta yapıldı.


*07 Ocak 2015; İzmir`de PAGDER- EGEPLASDER işbirliğiyle yürütülen ?Yuvaya Dönüşen Plastikler Projesi?  İZMİR ayağı kapsamında, Bergama Belediyesi de işbirliği protokolüne imza attı. Törene derneğimiz adına Yönetim Kurulu Üyesi Altan ÇIĞIRGİL katılarak protokolü imzaladı. Proje ile birlikte Bergama da plastik atıklar geri dönüşüm kumbaralarında toplanacak, toplanan atıklar geri dönüştürülerek köpek kulübelerinin yapımında kullanılacak, çevre kirliliğine de engel olacaktır.

*23 Ocak 2015; EGEPLASDER ve Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi işbirliği ile hazırlanan  "MPİOSB Yol İşleri ve Enerji Dağıtım Şebekesi Hücre Donatım İşleri" Projesi kazanılarak hayata geçmiş, İZKA ile proje sözleşmesi Dernek Başkanımız Sn. Erol PAKSU ve Başkan Yardımcısı Sayın Kazım SERTDEMİR tarafından imzalanmıştır. Proje ile OSB` nin altyapı çalışmalarının tamamlanması sağlanarak, İzmir?de plastik sektörüne yönelik Plastik ihtisas OSB eksikliği giderilecektir.


*09 Şubat 2015; İzmir Valisi ve İZKA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toprak ile İZKA Yönetim Kurulu üyeleri ve mali destek programından yararlanacak olan sanayi bölgelerinin yöneticileri ve temsilcilerinin katılımıyla EBSO da düzenlenen imza törenine, Dernek Başkanımız Sn. Erol PAKSU ve Başkan Yardımcısı Sayın Kazım SERTDEMİR katılmıştır. 


*11 Şubat 2015; Ege Bölgesi  Sanayi Odasında Meslek Komite Başkanları önderliğinde ?İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Mevzuatı ve Sanayi İçin Öngörülebilir Sonuçlar? konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi.Sektör için önemli olan bu etkinliğe derneğimiz Yönetim Kurulu üyeleri, EBSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdoğan Çiçekçi ve sektör temsilcileri katılmış, iş sağlığı ve güvenliği uzmanı Dr. Ali Rıza TİRYAKİ sunum yapmıştır. Dr. Tiryaki?ye toplantı anısına ve toplantının düzenlenmesindeki katkıları nedeniyle Plastik Boru, Profil ve Plastikten Mamül Ürünler Sanayi Meslek Komitesi Başk. Yrd. Merih Ceyhan?a (Polinas) plaket verildi. 


*23-24 Şubat 2015; Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) ile Adana Sanayi Odası`nın (ADASO) ortak meclis toplantısı Adana`da yapıldı. Toplantı sonrası Esen Plastik A.Ş. Adana fabrikası ziyaret edilerek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alındı.


*12 Mart 2015; Plastik sektörü için büyük sorun yaratan hammadde ithalatında yaşanan sıkıntılar nedeniyle soruna acil çözüm getirmek üzere, İzmir ?den EBSO ve EGEPLASDER olarak, İstanbul dan PAGEV in katılımıyla Ekonomi Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı`ndan üst düzey bürokratlarla bir toplantı yapılmıştır. Plastik sanayicimizin hammaddesini herhangi bir analize tabi tutmadan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı`ndan Kapsam dışı yazısı alınmasına gerek kalmadan işlemlerinin ilgili Gümrük idarelerinde gerçekleştirmesi sağlanmıştır. 


*17 Mart 2015; Gaziantep`te, Plastik Sanayicileri Federasyonu, Güneydoğu Plastik ve Kimya Sanayicileri Derneği ve Gaziantep Sanayi Odası tarafından ?Plastik Sektörünün Gelecek Tasarımı İçin Stratejik Açılımlar?Konulu çalıştay düzenlendi. Sektörümüzün durumu ve geleceği hakkında tartışılan toplantıyı üyelerimizden Sn. Mevlüt ÇETİNKAYA yönetmiş, Yönetim kurulu üyemiz Ahmet YALÇINKAYA katılmıştır. 


*03 Nisan 2015; Petkim kuruluşunun 50. yıldönümü kutlama törenine Başkan Erol PAKSU ve Yön. Kurulu üyeleri katılmıştır.


*10 Nisan 2015; EGEPLASDER Yönetim Kurulundan Sn.Erol PAKSU, Sn.Mustafa TURGUT, Sn. Lütfü BÜYÜKKASAP, Sn. Güven TOYMAN ve Sn. Altan ÇIĞIRGİL, Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksek Okulu Müdürü Sn. Prof. Dr. Semih Güneş ve Lastik ve Plastik koordinatörü Doç.Dr. Sami SAYER?ı ziyaret ederek yapılan güncel çalışmalar hakkında bilgiler alındı.


*04 Mayıs 2015; ESSİAD- Ege Soğutma Sanayicileri ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hakan SEMERCİ, Derneğimizi ziyaret ederek 25.yıl kuruluş anısı olarak başkanımız Sayın Erol PAKSU? ya plaket taktim edilmiştir.


*18-23 Mayıs 2015; CHİNAPLAS 2015 Guangzhou fuarına KOSGEB Destekli olarak düzenlenen iş gezisine PLASFED işbirliği ile 11 kişi ziyaretçi gönderilmiştir.


*29 Mayıs 2015; Üniversite sanayi işbirliği kapsamında Ege Üniversitesi, Ege Meslek Yüksek Okulu Lastik - Plastik bölümü öğrencilerine, üye firmalarımızda 2015-2016 yılı için staj imkânı verilmiştir.


*04 Haziran 2015; Adana da yapılan PLASFED Yönetim Kurulu sonrası, Erol PAKSU ve Ahmet YALÇINKAYA Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sn.Bekir Sütçü makamında ziyaret edilerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.


*11 Haziran 2015; PLASFED 2.Genel Kurulu toplantısı yapılmış, 2015-2018 döneminde başkanımız Sayın Erol PAKSU?ya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevi verilmiştir.


*07 Temmuz 2015; Eylül ayında yapılacak GAPLASDER fuarı için Akort fuarcılık ile saha ziyaretinde bulunarak fuar tanıtımı için iş birliği yapıldı.


*13 Temmuz 2015; PLASFED ve EGEPLASDER işbirliğinde düzenlenen Plastech 2016 Danışma Kurulu toplantısı İZFAŞ Genel Müdürlüğünde fuar komisyonunun katılımı ile yapılmıştır.


*11 Ağustos 2015; PLASFED Genel merkezinde PLASTECH-2016 Fuar toplantısı yapılmış, Fuarın organize edilmesi, bütçe ve reklam çalışmaları hakkında görüşülmüştür. Toplantıya fuar komisyon başkanımız adına yönetim kurulu üyemiz Ahmet Yalçınkaya katılmıştır.


*09 Eylül 2015; GAPLASDER derneği ve Gaziantep Sanayi Odası işbirliği ile düzenlenen GAPLASDER Gaziantep Plastik, Ambalaj, Kimya Teknolojileri, Hammadde ve Ürünleri Fuarı`nın ilki 9-12 Eylül tarihlerinde Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi`nde gerçekleşti. Üye firmalarımızın da katılım sağlandığı fuara ayrıca Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarımız Sn.Kazım SERTDEMİR ve Sn.Fatih KEÇECİ  fuar çalışmalarına destek vermişlerdir.


*02 Ekim 2015; PLASTECH-2016 Fuar toplantısı dernek binasında fuar komisyon başkanımız Sn. Fatih KEÇECİ yönetiminde yapılmış, İZFAŞ fuar temsilcileri ve yönetim kurulu üyeleri katılmıştır.


*10 Ekim 2015; PLASFED Delege çalıştayı yapıldı. Federasyona bağlı tüm dernekler bir araya gelerek Federasyonun  kısa, orta ve uzun vadeli amaçları, temel ilke ve politikaları hedef ve öncelikleri, bu hedeflere ulaşmak için izlenecek yöntem ve kaynaklar belirlenen çalıştaya Erol PAKSU ve Ahmet Yalçınkaya katılmıştır.


*03 Kasım 2015; İZFAŞ, EGEPLASDER ve sektör derneklerini tek bir çatı altında toplayan PLASFED iş birliğinde PLASTECH-2016  ?Plastik, Ambalaj ve Teknolojileri Fuarı tanıtım toplantısı düzenlendi. Ege Bölgesi Sanayi Odası ?nda düzenlenen tolantıya EBSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Erdoğan ÇİÇEKCİ ve İZFAŞ Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Sayın Gül ŞENER ve diğer fuar komisyon üyeleri katılmıştır.

*03 Aralık 2015; EGEPLASDER ve TÜYAP fuarcılık işbirliği ile PLAST EURASIA  fuarına ziyaret amacıyla günübirlik ücretsiz otobüs organizasyonu gerçekleştirildi.      Sn.Erol PAKSU ve üyelerimizden 46 kişi ziyaretçi katılım sağladı.

*15 Aralık 2015; Menemen Organize Sanayi bölgesinde yatırımlar devam ederken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Aziz KOCAOĞLU?nun da katıldığı kura çekimi törenine MPİOSB Yönetim Kurulu Bşk. ve EBSO Meclis Bşk. Sn. Salih ESEN, EBSO Başkan Yrd. Sn. Erdoğan ÇİÇEKÇİ ve EGEPLASDER dernek başkanı Sn. Erol PAKSU katılmıştır.

*17 Aralık 2015; PLASTECH-2016 Fuarına PETKİM in katılım ve desteğini almak üzere Genel Müdür Sn. KORKUT ziyaret edildi. Görüşme ziyaretine İZFAŞ Fuar Genel Müdürü Sn. Gül ŞENER  , EBSO Başkan Yrd. Sn. Erdoğan ÇİÇEKCİ, Dernek Başkanımız Sn. Erol PAKSU ve Fuar Komisyon Başkanımız Sn. Fatih KEÇEÇİ katılmıştır.

*20 Aralık 2015; Üyelerimiz ile olan iletişimin güçlendirilmesi amacı ile EGEPLASDER Dernek üyeleri ile bir araya gelerek ?Yeni yıla merhaba kahvaltısında? buluştu. EGEPLASDER Başkan Yrd. Sn. Hakkı TÜRKER , Genel sekreter Sn. Gülçin GÜLOĞLU ve Sn. Altan ÇIĞIRGİL öncülüğünde yapılan etkinliğe EBSO Meclis Başkanı Sn. Salih ESEN ve EBSO Başkan Yardımcısı Sn. Erdoğan ÇİÇEKCİ ve üyelerimiz katılmıştır.

*28 Aralık 2015 Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksek Okulu Lastik ve Plastik koordinatörü Doç. Dr. Sami SAYER, Prof. Efe Gencoğlu derneğimizi ziyaret ederek birlikte yapılacak projeler hakkında görüşüldü.

*29 Aralık 2015; PLASTECH-2016 Danışma Kurulu toplantısı EBSO ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıya EGEPLASDER Fuar komisyon üyelerimiz katıldı.

**Yıl boyunca Federasyon tarafından çıkarılan aylık PLASFEDDERGİ de derneğimizi ve bölgemiz sektör çalışmalarını tanıtan yayınlar yapılmakta, çeşitli kurumların verdiği  (İzka, Kosgeb, Tübitak, Ekonomi Bak. Enerji Bak. vb.) hibe destekleri ve yurtdışından gelen alım-işbirliği teklifleri, yıl boyunca düzenlenen sektörel eğitim ve seminer duyuruları ve Sektördeki fuarlarla ilgili bilgiler üyelerimize duyurulmaktadır.

**Yapılan çalışmalar sonucunda derneğimiz üye sayısı 84 den 2015 yılı sonu itibari ile 114 firmaya ulaşmıştır. Yeni üye kayıt çalışmaları devam etmektedir.

Ege Plastik Sanayicileri Dayanışma Dernek Faaliyetleri

2014

 

?27 Ocak 2014; Derneğimiz 7. Olağan Genel Kurul toplantısı dernek ofisinde yapılmıştır. Genel Kurulda Divan Başkanlığını Sn. Erdoğan ÇİÇEKCİ, divan üyeliklerini Sn. Metin AKTAŞ ve Sn. M. Ali SERTDEMİR idaresinde Yönetim Kurulu seçimi yapılmıştır.

 

?31 Ocak2014; EGEPLASDER ve İzmir Ticaret Odası ortaklığı ile yürütülen ve Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen ?Plastik Sektöründe Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi? programından ?UR-GE Plastik? projesi kapsamında Rusya-Moskova/Interplastica Fuarına yapılmıştır.


?17 Şubat 2014; EGEPLASDER ve EGE Meslek Yüksek Okulu birlikte mesleki eğitim projesi sundu. İZMİR KALKINMA Ajansı (İZKA) nın açtığı ?Mesleki Eğitim Mali Destek Programı? na  E.Ü EGE Meslek Yüksek Okulu ile ortak olarak ?Plastik sektöründe mesleki eğitimin güçlendirilmesi? projesi  İZKA ?ya teslim edilmiştir.


?19 Şubat 2014; EGEPLASDER Yönetim Kurulu PETKİM A.Ş Genel Müdürü Sn. Saadettin KORKUT? u ziyaret edilerek yeni yönetim kurulu üyeleri ile tanışmıştır.


 ?14 Mart 2014; İstanbul Pencere, Kapı ve Cam 2014 Fuarına ziyaret organizasyonu Meslek Komitesi talebiyle İzmir Ticaret Odası tarafından düzenlenmiştir.75.Plastik Komite Başkanı Sayın Fatih KEÇECİ  Sayın Metin Akçay önderliğinde düzenlenen ziyarete EGEPLASDER yönetim kurulumuz da katılarak firmaları ve temsilcilerini stantlarında ziyaret edilmiştir.

?19 Mart 2014; EGEPLASDER Yönetim Kurulumuz PAGEV (TÜRK PLASTİK SANAYİCİLERİ ARAŞTIRMA, GELİŞTİRME VE EĞİTİM VAKFI) yeni dönem için yönetime seçilen Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Yavuz EROĞLU ve Yönetim Kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

?26 Mart 2014; EGEPLASDER Derneği davet edilerek Ege Meslek Yüksek Okulu Gaziemir Ahmet EROĞLU eğitim tesisinde düzenlenen ?Plastik ve hammaddede kullanılan teknoloji ve istihdam alanları? konulu toplantı yapılmıştır.

?03 Nisan 2014; PETKİM A.Ş. kuruluşunun 49?uncu yıldönümü törenine EGEPLASDER Başkanı Erol PAKSU ve Yönetim Kurulu davet edilmiştir.

?03 Nisan 2014; EGEPLASDER Fuar Komisyonu tarafından PLASTECH-2016 Fuar toplantı organizasyonu düzenlenmiştir. PLASFED ile birlikte yapılmasına karar verilerek kuruluşlar arasında protokoller imzalanmıştır.

?11 Nisan 2014; Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksek Okulu Müdürümüz Sn. Prof. Dr. Semih Güneş ve Lastik ve Plastik koordinatörü Doç. Dr. Sami SAYER derneğimizi ziyaret etmişlerdir.

?23-26 Nisan 2014; Kosgeb destekli PLASFED işbirliği ile yapılan CHİNAPLAS-2015 Fuarına EGEPLASDER üyelerinden 11 firma ziyaret amaçlı fuara katılmıştır.

?07 Mayıs 2014; Atık Yönetimi Yönetmeliği Taslağı değişikliği nedeniyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı? na Dernek olarak görüş ve talepler sunuldu.

?18 Mayıs 2014; Ege Plastik Sanayicileri Tanıtım Rehberi EGEPLASDER tarafından hazırlanıp bastırılarak sektöre sunulmuştur. Derneğimiz tanıtım rehberi ilgili kurum ve kuruluşların yanı sıra yurtiçi ve yurtdışında dağıtımı yapılmış, ilgi görmüştür. Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan rehber/katalog çalışmasında üyemiz firmaları ve ürünlerini tanıtarak yeni pazar olanakları yaratması amaçlamıştır. Ayrıca rehberimiz güncellenen web sitemizde dijital olarak yayınlanmaktadır.

 ?04 Haziran2014; Derneğimiz değerli hocalarımız Sn. Sami SAYER ve Sn. Metin TANOĞLU?na Yönetim kurulu kararı ile Fahri üyelik ünvanı verilmiştir.

?06 Haziran 2014; PETKİM A.Ş, Ege Bölgesi müşteri memnuniyetin ölçülmesi amacıyla düzenlenen toplantıya EGEPLASDER Yönetim Kurulu ve üyeleri birlikte katılmış, üyelerimizin sektör hakkında görüş ve önerileri alınmıştır.

?12 Haziran 2014; Üniversite-sanayi işbirliği kapsamında, ? Ege Üniversitesi Meslek Yüksekokulları Danışma Kurulu? toplantısına Danışma kurulu üyesi olarak derneğimizi temsilen Sn. Erol PAKSU katılmış, bölgemizde iş dünyasının beklentilerine uyan programlar açılması ve mesleki eğitim içeriğinin geliştirilmesi ve sorunların giderilmesi konuları görüşüldü.

?18 Temmuz 2014; Menemen Plastik ihtisas Organize Sanayi Bölgesi ve EGEPLASDER işbirliği ile ?Yol İşyeri ve Enerji Dağıtım Şebekesi Hücre Donatım İşleri? projesi hazırlanarak İZKA? ya sunulmuştur. İZKA ile proje sözleşmesi Dernek Başkanımız Sn. Erol PAKSU ve Başkan Yardımcısı Sayın Kazım SERTDEMİR tarafından imzalanmıştır.

?13 Ağustos2014; TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleşen ?Avrasya Ambalaj 2014 ? İstanbul? fuarına katılım sağlamak üzere, Ticaret Odası 75.Meslek Komitesindeki temsilcilerimiz Sn.Fatih KEÇECİ Sn.Metin AKÇAY Sn.Ahmet YALÇINKAYA öncülüğünde ücretsiz uçak organizasyonu yapılmıştır. Egeplasder Yönetim Kurulu Üyeleri  fuara katılan üyelerimizi  stantlarında ziyaret etmişlerdir.

?16 Ağustos 2014;  EGEPLASDER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erol PAKSU ile Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hüseyin SEMERCİ, kurumsal sosyal sorumluluk projesi Yuvaya Dönüşen Plastikler kapsamında İzmir `de çeşitli ilçe belediye başkanlarını ziyaret ederek konuya ilişkin ön protokol imzalandı. Plastik çöp kumbaraları içindeki atıkların toplanarak kedi ve köpek kulübelerine dönüştürüldüğü proje hayvan sevenlerden de büyük ilgi gördü.

?03 Eylül 2014; Sektörümüzün en önemli sorunlarından biri olan plastik hammadde ithalatında vergi uygulamasının çözümlenmesi için, PLASFED öncülüğünde Ekonomi Bakanlığına, TOBB Başkanlığına ve EBSO Başkanlığına plastik hammaddelerin belirli kaliteleri için tarife iptali ve kota tanınması yönünde talepler yazılı olarak iletilmiştir.

?31 Ekim2014; GEDİZ EDAŞ İzmir İl Müdürlüğü?ne EGEPLASDER başkan yardımcısı Sn. Fatih KEÇECİ?nin ziyareti sonucunda derneğimiz tarafından, alt yapı elektrik kesinti bildirimleri planlı olarak üyelerimize bildirilmektedir.

?22 Kasım2014; Dernek üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek amacıyla yenilediğimiz EGEPLASDER Web sitesi ve toplu mesaj sistemi aktif hale getirilerek son teknolojiye göre uyarlanmıştır.

?28 Kasım 2014; İstanbul?da gerçekleşen PLASTECH-2016 Fuar Danışma Kurulu Toplantısına Dernek başkanı Sn. Erol PAKSU ve fuar komisyon başkanı Sn. Fatih KEÇECİ katılmıştır.

?06 Aralık 2014; EGEPLASDER ve TÜYAP fuarcılık işbirliği ile ziyaret amacıyla günübirlik ücretsiz otobüs organizasyonu gerçekleştirildi. Egeplasder Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih KEÇECİ ve Üyesi Altan ÇIĞIRGİL, Metin AKÇAY,  Cemal KOÇER fuara katılan üyelerimizi ve temsilcilerini stantlarında ziyaret etmişlerdir.

?15 Aralık 2014; PLASFED işbirliği ile Plastik sektörünün yurt içinde ve yurt dışında daha etkin bir şekilde tanıtılabilmesi, AR -GE ve ortak tanıtım organize edilebilmesi için İKMİB Yönetim Kurulu Başkanlığı?na ?Plastik Sektörü Tanıtım Grubu? Kurulması teklifi gönderilmiştir. 

?17 Aralık 2014; Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksek Okulu Müdürümü Prof. Dr. Semih Güneş ve Lastik ve Plastik koordinatörü Doç. Dr. Sami SAYER ile EGEPLASDER Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Erol PAKSU ve Yönetim kurulu üyelerimiz üniversitede bir araya gelerek kapsamlı bir toplantı yapıldı.

?22 Aralık 2014; EGEPLASDER işbirliği ile Ege İhracatçı Birlikleri bünyesinde ?Ege Kimyevi Maddeler İhracatçıları Birliği? kurulması konusunda Bakanlığa başvurular yapıldı.

-Yıl boyunca ayda bir Federasyon tarafından çıkarılan PLASFEDDERGİ de derneğimizi ve bölgemiz sektör çalışmalarını tanıtan yayınlar yapılmakta, çeşitli kurumların verdiği  (İzka, Kosgeb, Tübitak, Ekonomi Bak. Enerji Bak. vb.) hibe destekleri ve yurtdışından gelen alım-işbirliği teklifleri üyelerimize duyurulmaktadır.Sektördeki fuarlarla ilgili bilgiler ve düzenlenen anketler üyelerimize duyuruldu.


EGEPLASDER 2013 YILI FAALİYETLERİ

4 Ocak 2013; dernek ofisinde EİB ve İZKA temsilcileri ile küme kıyaslama çalışması için derneğimizin aktiviteleri, yönetimi hakkında bilgiler ve istatistiki verilerle anket yapılmıştır. Toplantıya her iki kurumdan temsilciler ile derneğimizden Bşk. Erol Paksu, derneğimiz ?Proje geliştirme ve eğitim komisyonu? dan M.Kazım Sertdemir ve Erol Amado iştirak etmiştir.

4 Ocak 2013; Federasyonumuz PLASFED Yönetim Kurulu ve derneğimiz adına Şener Gencer?in katılımlarıyla PETKİM yeni Genel Müdürü Sn. Saadettin Korkut?u ziyaret etmiştir.

8 Ocak 2013; İZFAŞ Genel Müdürü Sn. Mehmet Şakir ÖRS, Fuarlar Müdürü Sn. İclal ÖZER ve PLASTECH fuarı pazarlama elemanları derneğimizi ziyaret etmiştir. Yönetim kurulumuzdan Şener Gencer, M.Kazım Sertdemir, İ. Hakkı Türker ve Ali Sertdemir?de görüşmede bulunmuştur.

 29 Ocak 2013; EGEPLASDER ve İZFAŞ işbirliği ile ?Plastech-Plastik Ambalaj ve Teknoloji Fuarı 2013? için AOSB ?de tanıtım kokteyli yapılmış, etkinliğe İzmir Büyükşehir Belediye Başkan V. Sırrı Aydoğan, İZFAŞ Gnl. Mdr. Yrd. Zeki Karatay ile kurum yetkilileri, EBSO Yön. Krl. Bşk. Yrd. Erdoğan Çiçekçi, derneğimiz yönetim kurulu ve üyeleri ile plastik sektörü firma temsilcileri katılmıştır. Yön Krl Bşk. Yrd. Kazım Serdemir toplantı açılış konuşması yaparak, fuar hazırlık çalışmaları hakkında bilgi vermiştir.

12 Mart 2013; Üyelerin uygun şartlarda hizmet alabilmesi için derneğimiz ?iş güvenliği uzmanı? belirledi ve üyelere bilgi verildi.

Mart 2013 Plastik sektöründe yaşanan sigorta sorunu ile ilgili girişimde bulunarak üyelere bilgi verildi.

 28 Şubat 2013; PLASTECH Fuarı İstanbul tanıtım kokteyli düzenlendi, derneğimiz Yön. Kur. ev sahipliğinde yapılan toplantıya PLASFED ve PAGDER temsilcileri ile plastik sektörü firma temsilcileri katıldı.

11?14 Nisan 2013; İZFAŞ-EGEPLASDER işbirliğinde 2. si organize edilen ?PLASTECH?Plastik, Ambalaj ve Teknolojileri Fuarı?  düzenlenen törenle açıldı. Açılış konuşmalarını derneğimiz Bşk. Yrd. Şener Gencer, İTO Meclis Üyesi Metin Akçay, EBSO Yön. Kur Bşk. Yrd. Erdoğan Çiçekçi,  İzmir Büyükşehir Belediye Bşk. V. Sırrı Aydoğan?ın yaptığı törene çok sayıda sektör temsilcisi katıldı. PLASTECH Fuarı?na, yurt içinden 11 ilden (Ankara, Bursa, Denizli, İstanbul, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Niğde, Yalova), yurt dışından 6 ülkeden (Almanya, ABD, Azerbaycan, Çin,

Fransa ve Hindistan) olmak üzere, 10?u yabancı toplam133 firma katıldı, 14 ülkeden gelen alım heyeti ile ikili iş görüşmeleri yapıldı.

11 Nisan 2013; PLASFED Yön. Kur. Nisan ayı toplantısı derneğimiz ev sahipliğinde İzmir? de yapıldı.

9-11 Mayıs; İzmir de yapılan VII. Uluslararası Ambalaj kongresine derneğimiz stantlı olarak katıldı.

8 Mayıs 2013; Oda seçimlerinde derneğimizin başarısı; 25 üyemiz Sanayi Odası ve Ticaret Odası Meclis ve Meslek komite üyeliklerine seçilmiş, sektörümüzün bu kurumlarda temsil edilmesi ve sorunlarının aktarılması imkânı bulunmuştur. Üyelerimizden Sn. Salih ESEN EBSO Meclis Başkanlığına, Erdoğan ÇİÇEKÇİ Bşk. Yrd. na seçilmiştir.

4 Haziran 2013; EGEPLASDER Bronz kalite etiketi? aldı. Ege İhracatçı Birlikleri tarafından yürütülmekte olan Projeye katılım sağlayan iş kümeleri içinde yer alan derneğimiz, Avrupa Küme Analizleri Sekretaryası (ESCA) tarafından hazırlanan bronz kalite sertifikasıyla ödüllendirildi.

Ekonomi Bakanı Sn. Zafer ÇAĞLAYAN himayesinde 4-5 Haziran 2013 tarihinde düzenlenen törende Bakan Yrd. Sn. Mustafa SEÇER tarafından Türkiye?nin 20 iş kümesi temsilcileri ile birlikte EGEPLASDER? i temsil eden Yön. Kur. üyemiz Sn. Erol AMADO?ya bronz kalite sertifikası sunuldu.

28 Haziran 2013; İZKA tarafından düzenlenen ?proje değerlendirme toplantısı? ve ?İzmir bölge planı toplantısı? na derneğimizi temsilen Y.K. Bşk. Yrd. Kazım Sertdemir katılmıştır.

Ağustos 2013; Üyelerimize hizmet amacıyla ücretsiz olarak, firma ürünlerini tanıtacak Türkçe/İngilizce olarak rehber hazırlanmasına karar verilmiş, Polinas firması sponsorluğunda yapılan çalışmalara başlanmıştır.

28 Ağustos 2013; 82. İzmir Enternasyonal Fuarında İZTO 86. Plastik Meslek Komitesi ve EGEPLASDER olarak stant açılarak üyelerle bir araya gelme ortamı sağlandı.

2 Eylül 2013; Tayvan Ticaret Merkezi İstanbul direktörü Sn. Patty YEN derneğimizi ziyaret etti, İki ülke arasındaki ticari ilişkileri güçlendirmeye yönelik görüşme yapıldı. Toplantıya Yön. Krl. temsilen Erol Paksu, Hakkı Türker ve Şener Gencer katıldı.

Eylül 2013; İTO Meclis üyelerimiz Fatih KEÇECİ ve Metin AKÇAY ın katkılarıyla, Egeplasder-İTO ortaklığı ile yürütülen Plastik UR-GE projesi analizi raporu katılımcı firmalar ile paylaşıldı, yapılacak yurtdışı iş gezileri programı belirlendi.

16 Eylül 2013; Derneğimiz Yön. Krl. üyeleri Sn. Erol AMADO ve Sn. Kazım SERTDEMİR İZKA Yön. Krl. Bşk. Sn Kemal ÇOLAKOĞLU ?nu makamında ziyaret ederek, dernek faaliyetleri hakkında bilgi vermiştir

30 Eylül 2013; EİB organizasyonu ile İzlanda?da düzenlenen ?Avrupa Küme Analizleri? toplantısına derneğimizi temsilen Bşk. Yrd. Kazım SERTDEMİR katılmıştır.

17-21 Ekim 2013; Almanya-Dusseldorf da düzenlenen K 2013 Fuarına, KOSGEB destekli olarak düzenlenen ?Yurt dışı iş gezisine? 45 kişilik bir grupla gidilmiştir.

5 Aralık 2013; PLASFED Delegeler toplantısına derneğimizi temsilen Yön. Kur. üyelerimiz ve delegelerimiz katılmış, toplantıda sektörel gelişmeler ve delegelerin görüş ve önerileri alınmıştır.

6 Aralık 2013; TÜYAP iş birliği ile otobüs tahsis edilerek derneğimiz üyesi firmalardan 62 kişinin katılımı ile ?Plast EURASİA-İstanbul 2013? fuarını ziyaret etme imkanı sağlanmıştır.

10 Aralık 2013; Derneğimiz Yön. Kur., PLASFED organizasyonu ile Gümrüklerde sektörümüzün yaşadığı sıkıntıyı gidermek için kullanmak üzere ?plastik ürün analiz cihazı? alımına katkı yapılmıştır.

11 Aralık 2013;  Derneğimiz E.Ü EGE Meslek Yüksek Okulu ile ortak olarak ?Plastik sektöründe meslek eğitimin güçlendirilmesi? başlıklı bir proje hazırlayarak İZKA? ya sunmuştur.

27 Aralık 2013; Yönetim Kurulumuz, üyelerimizle iletişimi daha sağlıklı olarak kurmak için üyelerimiz cep telefonlarına mesaj göndermeyi sağlayan ?Toplu Mesaj Sistemine? geçilmesine karar vermiştir.  

Yıl boyunca 2 ayda bir Federasyon tarafından çıkarılan PLASFEDDERGİ de derneğimizi ve bölgemiz sektör çalışmalarını tanıtan yayınlar yapılmakta, çeşitli kurumların verdiği (İzka, Kosgeb, Tübitak, Ekonomi Bak. Enerji Bak.vb.) hibe destekleri ve yurtdışından gelen alım-işbirliği teklifleri üyelerimize duyurulmaktadır. 

2012 YILI FAALİYETLERİ

 17 Ocak 2012, İstanbul Malta Köşkü`nde yapılan PLASFED ilk Yönetim Kurulu toplantısına derneğimiz Yön. Kur. Bşk. Erol PAKSU ile Bşk Yrd. ları Şener GENÇER ve Fatih KEÇECİ katılmıştır.

6 Şubat 2012; EGEPLASDER Yön. Kur.  KOSGEB- İzmir Kuzey Hizmet Merkezi yeni Müdürü Sayın Oğuz KILINÇ?ı makamında ziyaret etmiş, sorunları dile getirmiştir.

8 Şubat 2012; EGEPLASDER ve İZFAŞ işbirliği ile gerçekleşen ?PLASTECH-Plastik Ambalaj ve Teknoloji Fuarı? tanıtım kokteyli İ.A.O.S.B de yapıldı.

21 Şubat 2012; Ege İhracatçı Biriliklerinde ?Plastik Sektörü Birliği? kurmak amacı ile EİB de yapılan toplantıya Bşk. Erol Paksu ve Bşk Yrd. M.Kazım Sertdemir katılmıştır. Toplantı sonrasında Ege Plastik İhracatları Birliğinin Kurulusu ve fuarımızla ilgili koordinasyonu sağlamak için plastik@egebirlik.org.tr adresi oluşturuldu. 

23 Şubat 2012; Ege Üniversitesi MYO Lastik ve Plastik Teknolojisi Programı laboratuarında bulunan 50T enjeksiyon cihazını revize edip eğitimde kullanılmak üzere hazırlayan Doç.Dr. Sami Sayer?in daveti üzerine, cihazın denenmesi ve tanıtımı toplantısına Bşk. ve bazı Yön. Kur. Üyeleri katılmıştır.

1-4 Mart 2012; İTO 86. Plastik Komitesi katkısıyla İstanbul TÜYAP ?Pencere Fuarı 2012? na ziyaret programı düzenlendi ve üyelerimize duyuruldu.

25 Mart 2012; ?İZTO 86. Plastik Komitesi ve PAGEV Hatıra Ormanı Ağaçlandırması? fidan dikim törenine Bşk. ve Yön. Kur. üyelerimiz de katılmıştır.

29 Mart 2012; PLASTECH 2012 fuarı tanıtımı için Derneğimiz Yön. Kur. Üyeleri ve İZFAŞ Gen. Müd. Mehmet Şakir ÖRS ile birlikte basın toplantısı yapıldı.

02 Nisan 2012; PETKİM 47. Kuruluş yıldönümü törenine Yön. Kur. Erol Paksu, Şener Gencer, Kazım Sertdemir ve sektör temsilcileri katıldı.

19 Nisan 2012; İAOSB nin organize ettiği ?Plastik ve Kauçuk sektörünün rekabet gücünün analiz edilmesi, ortak sorunlarının tespiti ve çözüm önerilerin ortaya konması? amaçlı çalıştaya Bşk. Erol Paksu ve Bşk. Yrd. Kazım Sertdemir katılmıştır.

02 Mayıs 2012; Derneğimizle birlikte beş derneğin güç birliği ile kurduğu PLASFED (Plastik Sanayicileri Federasyonu) ilk genel kurulu İstanbul da (Holiday Inn Airport Oteli?nde) gerçekleşmiştir. Toplantıya Egeplasder delege heyeti olarak Erol Paksu, Şener Gencer, M,Kazım Sertdemir, Salih Esen, Erdoğan Çiçekçi, Ahmet Yalçınkaya, Lütfü Büyükkasap, Cemal Koçer, Anıl Türksoy ve Fatih Keçeci katılmışlardır. Yapılan seçimde Sayın Salih ESEN Federasyon Bşk. Yrd., A. YALÇINKAYA Y.K.,  L. BÜYÜKKASAP Denetim K. üyesi olmuştur.

10?13 Mayıs 2012; EGEPLASDER ve İZFAŞ işbirliğinde ilk kez düzenlenen ?PLASTECH ? Plastik, Ambalaj ve Teknolojileri Fuarı?  10 Mayıs 2012 ?de düzenlenen törenle açıldı. Açılış konuşmasını fuar komisyonu başkanımız Sn. Metin AKÇAY yapmıştır. İlk düzenlenen fuar olmasına rağmen fuara 5 bin m2 alanda, 22?si yabancı 156 firma katıldı, alım heyeti ikili görüşmeleri gerçekleştirildi.

30 Mayıs 2012; Ege Üniversitesi ile plastik sektörü arasındaki işbirliğini güçlendirmek amacıyla EBSO ?da, ?Üniversite-Sektör Buluşması? toplantısı düzenlenmiştir. Dernek Bşk. Erol Paksu ve üyemiz ve EBSO 33.grup Meslek Kom. Bşk. olarak Alican İnellioğlu açılış konuşması yapmış, üniversite öğretim üyeleri çalışmaları hakkında iş adamlarına bilgi vermiştir.

12 Temmuz 2012; Derneğimiz ve İzmir Ticaret Odası ortaklığı ile başlatılan ?Plastik Sektöründe Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi? hibe UR-GE Plastik projesi, Ekonomi Bakanlığı tarafından onaylanmış ve uygulanmaya başlamıştır. Projemizin ilk aşaması olan ?ihtiyaç analizini? gerçekleştirmek üzere katılımcı 34 firmaya uzman heyet ziyaretleri yapıldı.

2 Ağustos 2012; Kamuoyunda sektörün ve derneğimizin bilinirliğini artırmak, paylaşmak üzere derneğimiz facebook sayfası "Ege plasder" adıyla yayına girdi (http://www.facebook.com/ege.plasder.5)

8 Ağustos 2012; Derneğimiz üyeleriyle birlikte, EBSO Meslek Kom. Bşk. Sn. M. Kazım Sertdemir? in organizasyonu ile Sanayi Kulübünde İftar yemeği gerçekleştirdi.

13 Ağustos 2012; Yönetim kurulu üyelerimiz KEÇECİ Profil?in verdiği iftar yemeğine katılmıştır.

31 Ağustos?9 Eylül 2012 tarihleri arasında düzenlenen ?81. İzmir Enternasyonal Fuarı`na?  İTO 86. Plastik Meslek Komitesi  ve EGEPLASDER olarak on gün süre ile stant açılmış, dergi ve katalog dağıtılarak üyelerle bir araya gelme ortamı sağlanmıştır.

19 Eylül 2012; Menemen İOSB ile derneğimiz işbirliğinde Menemen İOSB ye uygulanacak teşvikler ve mevcut durumu ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

4 Ekim 2012; Derneğimiz ev sahipliğinde, "PLASFED Eylül Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı" EBSO?da yapılmış, Federasyon kurucu dernekleri yönetim kurulu üyeleri toplantıya iştirak etmiştir.

9 Kasım 2012; Derneğimizin AOSB?de düzenlediği akşam yemeğine üyelerimiz, PLASTECH katılımcı firmaları ve bölgedeki sektör temsilcileri iştirak etmiş, sektörümüz temsilcilerini bir araya getirmiş, tanışma ve kaynaşmasında rol oynamıştır.

15 Kasım 2012; ?Ağır ve tehlikeli işlerde çalışanların sertifika zorunluluğu? açısından gelen eğitim talepleri için derneğimizce MEB İl Müd. ile çalışma organize edildi, üyelere duyuruldu.

29 Kasım?2 Aralık 2012 tarihleri arasında düzenlenen "Plast Eurasia İstanbul 2012 ?fuarına, üyelerimizin fuar ziyaretini sağlamak üzere İTO 86. Plastik Meslek Komitesi organizasyonu ile uçakla ve iki otobüsle ziyaret programı yapıldı.

 

                 2010-2011 FAALİYETLERİ

2010 FAALİYETLERİ

· 30 Ocak 2010 günü üyelerimizin katılımı ile Genel kurul toplantısı ve yeni yönetim seçimi yapılmıştır.

· Derneğimizin EBSO? dan talebi üzerine, ?AMBALAJ ATIKLARININ KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ? konulu bilgilendirme toplantısı 15 Şubat 2010 günü EBSO Meclis Salonu?nda düzenlenmiştir.

· ÇİSİAD ? Egeplasder tanışma toplantısı,
Yapılan davet üzerine, Çiğli Sanayici ve İşadamları Derneğinin 17 Şubat 2010 günkü yönetim kurulu toplantısına, tanışmak, bilgi alışverişinde bulunmak, dernekler arasındaki kaynaşmayı sağlamak amacı ile derneğimiz yönetim kurulu üyeleri olarak katılım gerçekleştirilmiştir.

· İTO Meslek Komitesindeki derneğimiz üyesi arkadaşlarımızın çalışmaları ile İTO?nun uçak tahsisi katkısıyla 11-14 Mart 2010, ?11.Uluslar arası pencere cam teknolojisi, aksesuar yan sanayi ve tamamlayıcı ürünler? İstanbul fuarına üyelerimizin katılımı sağlanmıştır.

· Ağır ve tehlikeli işlerde çalışanların sertifikalı mesleki eğitim alma zorunluluğu, plastik sektörünü de kapsadığından, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yazılı başvuru yapılmış ve sertifikalı eğitim alınabilecek okul listesi belirlenerek üyelerimize duyurulmuştur.

· 14 Nisan 2010 günü, ABİGEM- EBİLTEM ortak bilgilendirme toplantısına (EBSO Meclis salonunda) katılarak Kobilere yönelik ar-ge destekleri hakkında bilgi alınmıştır.

· CHINAPLAS 2010 Fuarı katılımı;
  18 -22 Nisan 2010 tarihleri arasında Çin-Shanghai? da düzenlenen ?24. Uluslar arası CHINAPLAS PLASTİK ve KAUÇUK ENDÜSTRİLERİ FUARI?na yapılan organizasyonla, üyelerimizin ziyaretçi olarak katılımı sağlandı, stantlar toplu olarak gezilip sektörümüzdeki son gelişmeler hakkında bilgiler edinildi.

· PETKİM A.Ş?nin satış ve pazarlama müdürlerinden Sayın Mehmet AKOVA? nın görevini İstanbul?da devam ettirecek olması nedeni ile EGEPLASDER yönetim kurulu üyeleri olarak kendisine, 6 Mayıs 2010 günü EBSO lokalinde veda yemeği düzenlendi, plaket verildi.

· PETKIM ?2010 yılı üretim ve satış politikaları? konulu meslek gurubu toplantısı:
PETKİM Petrokimya Holding A.Ş.`nin 2010 yılı üretim ve satış politikaları ile yeni ürünleri hakkında bilgilendirme sağlamak amacıyla İTO Meslek Komitesi çalışması ile 12.05.2010 günü İzmir Ticaret Odası Meclis Salonu`nda bir toplantı ve ardından kokteyl düzenlemiş, dernek olarak katılım sağlanmıştır.

· TV Program Konuğu Sn. Salih ESEN.
  EGEPLASDER Onursal Başkanı ve Esen Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Salih ESEN, 16 Mayıs 2010 günü Digitürk Türkmax 21. Kanalda yayınlanan, Aziz Üstel?in sunduğu " Yönetim Katı " programının konuğu olmuştur.

· 02 Haziran 2010 günü iadeyi ziyaret olarak, ÇİSİAD yönetim kurulu üyeleri, EBSO toplantı salonunda Derneğimiz yönetim kurulu tarafından ağırlanmıştır.

· Mashar Zorlu Plast. Mes. Lis. de yapılan bir organizasyonda, Mikrosan A.Ş, nin piyasaya sürdüğü yeni üretim makinelerini üyelerimizi bilgilendirmek üzere 9 Haziran 2010 günü tanıtım toplantısı düzenlemiştir.

· Plastik Platformu Ankara Sanayi Odası toplantısı;
  Ankara Sanayi Odası ?Plastik ve Plastik Ürünleri Sanayi Meslek Komitesi?; Ülkemizdeki plastik sektörünün faaliyetlerini, sektörel sorunları ve çözüm önerilerini görüşmek üzere toplantı kararı almış, buna istinaden 18 Haziran günü ?? Türk Plastik Platformu?? toplantısına derneğimizi temsilen Genel sekreterimiz Gülçin Güloğlu , Yönetim kurulu üyemiz Metin Akçay ve İzmir Ticaret Odası 86. Plastik  komitesini temsilen Komite başkanı Müjdat Alkan Ankara  Sanayi odasında gerçekleşen toplantıya katılmışlardır.

· 9.07.2010; Derneğimiz tarafından, EBSO ile ortak olarak, E.Ü. nin iştirakçi olduğu, AB destekli ?Plastik-Kauçuk Sektöründe Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sistemi Kurma ve İşletme Projesi? hazırlanmıştır. Proje metni, oraklık kararı EBSO Yön. Kur. tarafından onaylanmasını takiben ilgili makama sunulmuştur. Çalışmalar derneğimiz  ?proje geliştirme-eğitim komisyonu? üyeleri M. Kazım SERTDEMİR, Erol AMADO tarafından yürütülmüştür.

· Yönetim Kur. Üyemiz Lütfü BÜYÜKKASAP, Dikey Otomasyon, Makina San. Tic.Ltd. Şti. ünvanı ile ürettiği plastik imalat makineleri yanında, yeni tamamlamış olduğu wicket torba kesme makinesini de görmek amacıyla, 2 Ağustos 2010 günü, Egeplasder yönetim kurulu ve üyelerimiz olarak firmasına gidilip ziyaret edilmiştir.

· 27 Ağustos ? 5 Eylül 2010 tarihlerinde açılan 79. İzmir Enternasyonal Fuarında, İzmir Ticaret Odası 86. Plastik Meslek Komitesinin çalışmalarıyla, İZTO? ya kayıtlı plastik firmaları için 40 m² yer ayrılmış, üyemiz firmalara ait tanıtıcı broşürlerini ve kataloglarını bu stant da ziyaretçilerin ilgisine sunma imkanı sağlanmıştır.

·28.07.2010 tarihinde düzenlenmiş olan Dinamik Isı 20. yılı kutlamasına Egeplasder yönetim kurulu olarak katılım gerçekleşmiştir
.
·PLASTİK SEKTÖR PLATFORMU ÖZDEĞERLENDİRME ÇALIŞTAYI
  25 Eylül 2010 tarihinde PETKİM tesislerinde yapılan ?Plastik Sektör Platformu Özdeğerlendirme? toplantısına plastik sektörünün değişik kesimlerinden 75 kişi, EBSO Bşk. Yrd. Erdoğan Çiçekçi ve Egeplasder Yön. Kurulundan üyeler katılmıştır.

· Sektörümüzü konu alan Derneğimiz yayını ?PLASDER? adlı dergimizin 5. sayısı çıkarılmış, üyelerimize, tanıtım amacıyla diğer ilgili alanlara (odalar, dernekler vb.) ve katıldığımız tüm fuarlarda (İstanbul, Dusseldorf..) dağıtımı yapılmıştır.

· Egeplasder web sayfasının yeniden güncellenmesi konusu ile ilgili olarak bilgi alınarak Yön. Kur. kararı alınmış, hazırlıklar tamamlandıktan sonra yeni haliyle yayına başlamış, üyelerimize duyurulmuştur.

·K 2010 Duesseldorf Plastik ve Kauçuk İhtisas Fuarı katılım organizasyonu:
KOSGEB?in başlattığı ?Yurtdışı iş gezisi %50 hibe desteği? programından üyelerimizin yararlanmasını sağlamak üzere proje hazırlanmıştır. Sektörümüzde ve bölgemizde bu girişimi yapan ilk dernek olmamız nedeniyle Türkiye genelinden programa katılım talepleri alınmıştır (Kosgeb? in projemizi duyurması sonucunda). Hibe destekli bu organizasyon ile Almanya?da iki yılda bir düzenlenen, 30.10.2010 ? 03.11.2010 tarihleri arasında gerçekleşen uluslar arası ?K 2010 Duesseldorf Plastik ve Kauçuk İhtisas Fuarı?na, üyelerimizin ve diğer katılımcıların ziyareti sağlandı, ayrıca Almanya?daki bir meslek kuruluşu  (INSTITUT FÜR KUNSTSTOFFVERARBAITUNG (IKV) İnstitute of Plastics Processing ) ile toplandı düzenlenerek bilgi alışverişinde bulunulmuştur. İş gezisine 44 ayrı firmadan toplam 78 kişi katılmıştır (31 firma İzmir?den 14 firma diğer illerden). 
  
· Sanayi Odamız Meslek Komitesi ve Deneğimizin öncülüğünde, ihtiyaç duyulan Menemen Plastik Organize Sanayi Bölgesini (İZPLAS) sektörümüze kazandırma çalışmaları devam etmiş, altyapı çalışmalarına başlanmıştır. 27 Kasım 2010 günü, Menemen Belediye Başkanı Tahir ŞAHİN?nin de katılımı ile tüm katılımcılara EGEPLASDER Onursal Başkanı ve Menemen Organize Yönetim Kurulu Başkanı Salih ESEN ile yönetim kurulu üyesi Sn.M.Kazım Sertdemir tarafından alanda yapılan çalışmalar yerinde gösterilerek bilgilendirme yapılmış, katılımcılara yemek verilmiştir.

· İstanbul Tüyap Merkezi?nde gerçekleşen ?Plast Eurasia İstanbul 2010? fuarına, üyelerimizin katılımını sağlamak üzere 3 Aralık 2010 günü ücretsiz bir otobüs kaldırıldı. Katılan üyelerimiz fuarı gezerek, çeşitli konularda bilgiler almış, ayrıca PLASDER adlı dergimizin fuarda Dikey Otomasyon, Akarteknik ve np plastik katkılarıyla dağıtımı sağlanmıştır. Katkılarından dolayı bu üyelerimize Yön. Kur. olarak teşekkür ederiz.

· Ramazan ayında yönetim kurulu üyelerimizden Sn. Fatih KEÇECİ ve Sn. Kazım SERTDEMİR firmaları adına üyelerimize ve dostlarına iftar yemeği vermişlerdir

· Ege İhracatçılar Birliği ve PETKİM ile birlikte İzmir Plastik ihracatçıları Birliği kuruluşu için Bakanlık nezdinde çalışmalar yapılmış, derneğimizin çalışmaları sayesinde yeterli sayıda imza toplanmış ve seçimlerden önce imzalanması için süreç hızlandırılmaya çalışılmıştır.


2011 FAALİYETLERİ

· 3 Şubat 2011; Mazhar Zorlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi?nde düzenlenen, plastik sektörüne yönelik olarak bilgilendirme toplantısına katılınmıştır.

· PAGEV koordinatörlüğünde oluşturulan ?Plastik Sektör Platformu? İzmir toplantısına, 09.02.2011 günü İzmir Ticaret Odası?nda EGEPLASDER olarak katılım gerçekleşmiştir. Toplantı öncesi katılımcılardan PAGDER, KAYPİDER, ANKARA PLS. SAN. DERNEĞİ temsilcileri derneğimiz ofisini ziyaret etmişlerdir.

· Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Sayın Zafer Çağlayan?ın 16 Şubat 2011 günü İzmir Hilton Oteli?ndeki toplantısına katılım gerçekleşmiştir.

· DTM tarafından desteklenen ?Dış ticaretin destelenmesi? amaçlı hibe programına EİB ile plastik sektörüne yönelik proje hazırlamak üzere 31.03.2011 günü  Y.K. toplantısında karar alınmış,  çalışmalar yürütülmüş ancak bölgemizde ?İzmir Plastik ihracatçıları Birliğinin? kuruluşunun Bakanlık onayı geciktiğinden çalışma ertelenmiştir. Daha sonra Aralık 2011 itibari ile İZTO bünyesinde EGEPLASDER ile ortak olarak, aynı programa yönelik ?plastik pazar araştırma projesi? hazırlığına başlanmıştır. 2012 Mart ayı itibari ile projenin uygulaması beklenmektedir.

·  ?Plastik Sektör Platformu?- Plastik Tanıtım Stratejisi Alt Komisyonu PLASTİK GERİ DÖNÜŞÜM komisyonunda,  EGEPLASDER YK. Sayman üyemiz Anıl TÜRKSOY, YK. Üyemiz Metin AKÇAY,  Dernek üyelerimizden Hadi KAVUNCUOĞLU yer almıştır.

· Genel Sekreterimiz Sn. Gülçin GÜLOĞLU, 02 Mart 2011 günü  YENİ ASIR TV`de yayınlanan  "Profesyoneller" programının konuğu olmuş, derneğimizin çalışmaları hakkında bilgi vermiştir.

· T.C. Başbakanı Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN?ın iştirakleriyle 6 Mart 2011 günü gerçekleştirilen ESİAD 27. Yüksek İstişare Konsey ıoplantısına katılım gerçekleşmiştir.

· Üyelerimizden Fimak Plastik sahibi Halil FİLİZ ?in işletmesinde 14.03.2011 tarihinde çıkan yangın sonucu fabrika binasında çok büyük zarar meydana gelmiştir. Yıllarını  Plastik sektörüne vermiş arkadaşımızı EGEPLASDER olarak, böylesi büyük çaplı bir felaketle maddi manevi yalnız bırakmamak, can suyu olması amacıyla yardım yapılması uygun görülmüş, toplanan meblağ kendisine teslim edilmiştir.

· Mayıs 2012 ?de düzenlenmesi planlanan PLASTECH - İzmir Plastik ve Ambalaj Teknolojileri Fuarı için ilk adım atılmış, 17 Mart 2011 günü İZFAŞ (İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat Etkinlikleri Tic. A.Ş.) ile EGEPLASDER arasında hizmet sözleşmesi imzalanmıştır.

· 12?18  Mayıs 2011 tarihleri arasında Duesseldorf / Almanya`da düzenlenen INTERPACK 2011 fuarında dağıtımı yapılan ambalaj ve plastik sektörünün en etkili ?AP Ambalaj Plastik? dergisinde, EGEPLASDER YK. Bşk. Erol PAKSU?nun yazısı yayımlanmış, üyelerimizin de reklâmları yapılmıştır.

· 6 Mayıs 2011 günü Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Nihat Ergün?ün,  EBSO Meclis salonu?nda düzenlenen toplantısına katılım gerçekleşmiştir.

· 1 Haziran 2011; EGEPLASDER ve İZFAŞ birlikteliği ile İzmir`de düzenlenecek olan ?PLASTECH  Plastik Ambalaj ve Teknoloji Fuarı" için tanıtım kokteyli düzenlenmiş, etkinliğe Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı AYDOĞAN, İZFAŞ Eski Genel Müdürü Doğan İŞLEYEN, İZTO Meclis Eski Başkanı Necip KALKAN, PETKİM Yöneticileri ve çok sayıda sektör temsilcileri katılmıştır.

· 3 Haziran 2011; Enerji Verimliliği Derneği (ENVERDER) ve Türkiye Enerji Verimliliği Meclisi (TEVEM) ?Plastik Atıkların Enerjiye Dönüşümü Kampanyası?nın PETKİM?de yapılan tanıtım toplantısına EGEPLASDER olarak katılım sağlanmıştır.

· 16.06.2011; PAGEV?in koordinatörlüğünde oluşturulan ?Plastik Sektör Platformu?, İstanbul PAGDER ofisinde yapılan toplantısına, EGEPLASDER YK. nu temsilen Fatih KEÇECİ, Gülçin GÜLOĞLU, Metin AKÇAY ve Cemal KOÇER katılmıştır.

· PLASTECH 2012 fuarı hakkında bilgi vermek, fuar alanında ayrılan bölümlerin tanıtmak amacıyla, PETKİM Genel Müdürü Hayati ÖZTÜRK, Gnl. Müd. Yrd. Natig DAMİROV, Stş ve Paz. Müd. Mevlüt ÇETİNKAYA, EGEPLASDER ?PLASTECH Fuarı Komisyon? üyeleri Erol PAKSU, Metin AKÇAY, Cemal KOÇER, Müjdat ALKAN, İZFAŞ Eski Genel Müdürü Doğan İŞLER, Gnl. Müd. Yrd. Ertan KOYUNCU ile 17 Haziran 2011 günü PETKİM ?de bir araya gelinmiştir.

· 12 Temmuz 201; Yüksek Teknoloji Enstitüsü`nde, plastik ile ilgili laboratuarların gezilmesi, Ar-Ge çalışmaları hakkında bilgi alınması ve İzmir`de bulunan plastik sanayicileriyle üniversite arasında çalışma ortamının sağlanmasıyla ilgili yapılan toplantıya katılım sağlanmıştır.

· 28 Temmuz 2011 günü PAGDER`in dernek merkezinde yapılan "Federasyon Değerlendirme Toplantısı"na EGEPLASDER YK. Bşk. Erol PAKSU ve Bşk. Yard. Şener GENCER katılmışlardır.

· 16 Ağustos 2011 günü,  geleneksel PAGEV ?İftar Yemeği ve Söyleşisi? düzenlenmiştir. EGEPLASDER Yön Krl. üyelerinden davete katılım gerçekleşmiştir.

· 80. İzmir Enternasyonal Fuarı`na,  İZTO 86. Plastik Meslek Komitesi  ve EGEPLASDER olarak on gün süre ile stant açılmış, dergi ve katalog dağıtılarak, üyelerle bir araya gelme ortamı sağlanmıştır.

· PAGEV?in koordinatörlüğünde oluşturulan Plastik Sektör Platformu (PSP), İzmir?deki toplantısını İzmir Enternasyonal Fuarında 10 Eylül 2011 günü gerçekleştirmiş, toplantıya yönetim kurulu üyelerimizden katılım olmuştur.

· 15 Eylül 2011; Ege Üniversitesi ?Meslek Yüksekokulları Danışma Kurulu? toplantısına EGEPLASDER adına, Y.K. Bşk. Yardımcımız Sayın M. Kazım SERTDEMİR katılmıştır.

· 8 Ekim 2011; ?Plastik Sanayicileri Federasyonu?na katılım kararı almak ve dernek tüzüğünde gerekli değişikliklerin yapılması için Olağanüstü Genel Kurul toplantısı yapılmıştır.

· 27-30 Ekim 2011 tarihleri arasında düzenlenen "PLAST EURASİA İSTANBUL 2011 ?fuarına, derneğimiz ve üyelerimizin tanıtımı için EGEPLASDER ve EBSO birlikte stant açmış, üyelerimizin fuar ziyaretini sağlamak üzere de 28 Ekim 2011 günü ücretsiz iki otobüs kaldırmıştır. Katılan üye işletme temsilcileri fuarı gezerek, çeşitli konularda bilgiler almıştır.

· 17 Kasım 2011 günü, Dernek Yön. Krl. Bşk. Erol PAKSU, sahip olduğu birikim ve niteliklerinden dolayı, PAGDER (Plastik Sanayicileri Derneği) Yönetim Kurulu üyeleri tarafından ?Danışma Kurulu Üyesi?? olarak atanmıştır.

· 8 Aralık 2011 Perşembe günü,  PAGDER merkezinde yapılan toplantıda ?Plastik Sanayicileri Federasyonu? (PLASFED) kuruluşu için kurucu beş dernek temsilcileri tarafından kararlar imzalanmış, Derneğimizi temsilen Erol PAKSU, Şener GENCER ve Fatih KEÇECİ ?Federasyon geçici yönetim kuruluna? seçilmiştir.

· EGEPLASDER ve İZFAŞ işbirliği ile gerçekleşecek olan ?Plastech-Plastik Ambalaj ve Teknoloji Fuarı? ikinci tanıtım kokteylini, 13 Aralık 2011 günü, İstanbul Holiday Inn Airport Otel?de gerçekleştirmiş, etkinliğe İZFAŞ Gnl. Mdr. Yard. Ertan KUYUMCU ve Kurum yetkilileri, Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) Yönetim Krl Bşk Hüseyin SEMERCİ, PAGEV Yönetim Krl Bşk. Mehmet UYSAL, derneklerin Yön Krl. Üyeleri ile plastik sektörü firma temsilcileri katılmıştır. EGEPLASDER Yön Krl Bşk Erol PAKSU toplantı açılış konuşması yaparak, fuar hazırlık çalışmaları hakkında bilgi vermiştir.

· 17 Aralık 2011; ?Plastik Sektör Platformu? toplantısı için bu kez Bursa Uludağ toplantısına yönetim kurulu üyelerimizin çoğunluğu katılmıştır. 

                                                  ...............
» Sponsor Baglantilar